Wizyta amerykańskich specjalistów branży z Bazy Wojskowej w Powidzu. Z inicjatywy pani Karoliny Hęś i pana Kamila Silskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie odbyło się nietypowe spotkanie, które przyciągnęło uwagę uczniów klasy o profilu logistycznym. Szkołę odwiedzili żołnierze amerykańscy pod opieką kapelana Josepha Effiong. Specjaliści z branży logistycznej przyjechali, aby przybliżyć młodzieży praktyczne aspekty swojej pracy i zaprezentować możliwości kariery w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze. Głównym celem spotkania było pokazanie uczniom, że logistyka to nie tylko transport i magazynowanie, ale przede wszystkim skomplikowany system zarządzania przepływem towarów i informacji. Specjaliści chcieli również zainspirować młodych ludzi do rozważenia kariery w tej branży, która oferuje wiele interesujących wyzwań i możliwości rozwoju. Wizyta rozpoczęła się od prezentacji kapitana Gecobę Robinsona i sierżanta Jaydena Hollisa, podczas której specjaliści przedstawili specyfikę swojej pracy, omówiono najnowsze trendy i technologie w logistyce oraz podzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Następnie uczniowie wraz z żołnierzami wzięli udział w warsztatach praktycznych, podczas których mieli okazję rozwiązać case study związany z budowaniem mostu Da Vinciego i ładowaniem towarów na palety, przedstawili również praktyczne zastosowanie klocków Lego, jako formy przedstawienia procesu produkcyjnego. Największym zainteresowaniem cieszyła część w której żołnierze odpowiadali na pytania uczniów dotyczące ich pracy i ścieżki kariery. Wizyta specjalistów z branży logistycznej okazała się niezwykle cennym doświadczeniem dla uczniów. Mieli oni okazję przekazać, jak wygląda praca w logistyce od kuchni i poznać jej praktyczne aspekty. Mogli również zobaczyć, jak wygląda kształcenie następnego pokolenia przyszłych logistyków w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie. Spotkanie to było również inspiracją dla wielu uczniów, którzy zaczęli poważniej rozważać karierę w tej branży. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów i pozytywnym odbiorem wizyty, szkoła planuje kontynuować współpracę z Amerykanami stacjonującymi w Bazie Wojskowej w Powidzu. W przyszłości planowane są kolejne spotkania, warsztaty i wizyty studyjne w bazie. Wizyta specjalistów z branży logistycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie to doskonały przykład na to, jak szkoła może współpracować z lokalnym środowiskiem, aby przygotować uczniów do przyszłej kariery zawodowej.
Kilka uczennic z klasy 3TS odbywa praktyki w firmie "Misz Masz" pani Adrianny Jackowiak. Wykonują tam różne pracę: wycinanie szablonów, szycie, wykrawanie, nanoszenie nadruków na kubkach i materiałach, i wiele innych zadań związanych z działalnością firmy.
21.03.2025 r. w Klubie Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Witkowie, uczniowie klasy 2bBS i 2TI z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie wzięła udział w prelekcji historycznej, która towarzyszyła wystawie historycznej. Zarówno prelekcja, jak i wystawa historyczna, poświęcone były "Żołnierzom Wyklętym" prowadzącym działalność antykomunistyczną na terenie Wielkopolski, zwłaszcza na obszarze obecnego Garnizonu Powidz w latach 1945–1956. Zaprezentowane podczas spotkania zostały losy działaczy antykomunistycznych, którzy szczególnie w pierwszym okresie powstania antykomunistycznego w latach 1945-1947 na terenie ziemi gnieźnieńskiej, witkowskiej, wrzesińskiej, powidzkiej i słupeckiej próbowali na różne sposoby przeciwstawić się narzucanym siłą ustrojowi i reżimowi komunistycznemu. Szczegółowo zaprezentowane zostały losy i sylwetki żołnierzy Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej "Warta", której Inspektorat IV działał w Gnieźnie - przedstawiono sylwetki 18 żołnierzy Inspektoratu, z ppłk. Prackim (Dowódcą Inspektoratu IV) na czele oraz dzieje zbrojnego oporu żołnierzy "Zielonego Trójkąta" AK, którzy pod dowództwem por. Leona Wesołowskiego ps. "Wichura" na terenie obecnego pow. gnieźnieńskiego oraz w okolicach Wrześni i Powidza zwalczali władze i instytucje komunistyczne. Warto zaznaczyć, że teren Witkowa stanowił centrum działalności "Warty" Inspektoratu IV i "Zielonego Trójkąta" AK. Młodzież poznała także mechanizmy inwigilacji i prześladowań ubeckich, których doświadczyli "Żołnierze Wyklęci" i Niezłomni z tej części Wielkopolski - wszystko to w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Autorem wystawy oraz prelegentem był sam. instruktor Klubu dr Jakub Fischer.
Realizując zadania, wynikające z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2024 r. poz. 1077 z późn.zm.), przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak skutecznie stosować sposoby zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami.
Najpopularniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni:
Sposoby zabezpieczenia się przed zagrożeniami:
Zrozumienie zagrożeń cyberbezpieczeństwa i stosowanie sposobów zabezpieczania się przed zagrożeniami, to wiedza niezbędna każdemu użytkownikowi komputera, smartphona czy też usług internetowych.
Dodatkowe informacje:
Dyrekcja
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie
Z głębokim żalem zawiadamia,
że w niedzielę, 16 marca 2025 roku zmarła
Pani Joanna Pustelnik
wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie.
Całą swoją karierę zawodową poświęciła pracy dydaktycznej, ucząc młodzież chemii,
pracując na stanowisku kierownika szkolenia praktycznego przez 12 lat, pełniąc
również obowiązki dyrektora szkoły od lutego-kwietnia 2016 roku.
Była wychowawcą pełną pasji, dobrym, życzliwym i serdecznym człowiekiem.
Pogrzeb odbędzie się w środę, 19 marca 2025 roku o godzinie 11.00
w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Witkowie.
Rodzinie
Składamy wyrazy głębokiego współczucia.